فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی واژه ای است که در سالهای اخیر به گوشتان خورده است و شاید بیست سال پیش کسی چیزی در مورد این نوع فروشگاهها نمی دانست و واژه ای نا آشنا بود اما امروزه با پیشرفت علم و پس از به وجود آمدن اینترنت ، فروشگاههای اینترنتی روز به روز در سراسر جهان در حال افزایش می باشند.

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

 

فروشگاه اینترنتی مناسب کسانی می باشد که سرمایه اولیه اندکی دارند و هزینه خرید یا اجاره فروشگاه و توانایی استخدام کارگر را ندارند.

بنابراین می توانند کسب و کار خود را به صورت اینترنتی با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و با صرف هزینه بسیار کمتر راه اندازی کنند.

فروشگاه اینترنتی آمازون که می توان گفت بزرگترین و معروفترین فروشگاه اینترنتی جهان می باشد از سال 1995 کار خود را با فروش کتاب آنلاین آغاز کرد و پس از آن اقدام به فروش محصولات دیگر کرد.به طوری که هم اکنون فعالیت خود را با فروش کتاب ، فروش بسته های نرم افزاری ، فروش تجهیزات الکترونیکی ،فروش لوازم خانگی ، فروش لباس و فروش بسیاری اجناس فیزیکی و غیر فیزیکی دیگر ادامه می دهد ودر سال 2008 سایت فروشگاه آمازون حدود 615 میلیون بازدید کننده داشته است و همچنین تا ابتدای سال 2016 بیش از 130 میلیون مشتری را به وب سایت خود جذب کرده است و این تعداد بالای بازدید کننده و مشتری باعث شده شرکت آمازون مبلغ بسیار زیادی را بر روی سرورهای خود سرمایه گذاری کند تا قادر به پاسخگویی به ترافیک بسیار بالای سایت خود باشد.

فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین

از مزیتهای فروشگاههای آنلاین این است که می توانند محصولات گوناگونی را به مشتریان خود عرضه کنند.

مشتریان این نوع فروشگاهها قادر هستند در هر مکانی و در هر زمانی اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایند و محدودیت مکانی و زمانی برای خرید اینترنتی وجود ندارد.

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

با یک جستجوی ساده در اینترنت خواهید دید که فروشگاههای اینترنتی بسیاری در کشور خودمان نیز در حال فعالیت می باشند که بسیاری از آنها به درآمد بسیار بالایی هم رسیده اند و تقریبا هر محصول فیزیکی و غیر فیزیکی را در این فروشگاه ها می توان یافت.

 

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیاز به هزینه بسیار بالایی ندارید و می توانید با یک طراح سایت تماس بگیرید و با طراحی سایت فروشگاهی کسب و کار خود را شروع کنید و شروع به کسب درآمد کنید.

البته انجام کارهای سئو (بهینه سازی سایت) پس از طراحی سایت نکته مهمی است که نباید از آن غافل شوید و تاثیر بالایی در دیده شدن سایت شما در موتورهای جستجو خواهد داشت تا مشتریان راحت تر بتوانند سایت شما را در موتورهای جستجو (مثل گوگل) پیدا کنند.

فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین